Fox Noir Films

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Czy pracujesz sam?

Zazwyczaj tak. Wszystko zależy od specyfiki projektu – jeżeli realizacja nie wymaga dodatkowego operatora to preferuję samodzielną pracę. Pozwala mi to na dużą swobodę działania na planie oraz kreowanie obrazu według mojej wizji w porozumieniu z Tobą.

Czym nagrywasz?

Filmuję bezlusterkowcami (głównie Panasonic). W zależności od potrzeb projektu wykorzystuję różne systemy stabilizacji (gimbale, steadicam), drona oraz kamerki sportowe. Zwracam dużą uwagę na rejestrację wysokiej jakości dźwięku wszędzie, gdzie jest to konieczne, za pomocą kilku mikrofonów. W razie potrzeby doświetlam scenę.

Jakie są ceny Twoich usług?

Prawdopodobnie jest to najbardziej kluczowe pytanie, na które muszę odpowiedzieć klasykiem – “to zależy”. Nie przepadam za sztywnymi pakietami usług, ponieważ każdy projekt jest inny i ma inne wymagania. Zależy mi na tym aby jak najmocniej móc dopasować się do Twoich wymagań i potrzeb. Wpływ na cenę ma: rodzaj realizacji, kompleksowość, miejsce filmowania, dodatkowe lokacje, ilość godzin/dni zdjęciowych, czas poświęcony na postprodukcję, montaż, kolorowanie obrazu, dokrętki, itp. Każda wycena jest indywidualna.

Ważniejszym pytaniem jest – jaki posiadasz budżet na wykonanie filmu lub zdjęć. Znając budżet, będzie mi o wiele łatwiej powiedzieć co będziemy w stanie wykonać w tej cenie.

W jakim rejonie pracujesz?

Wszędzie gdzie jest to tylko możliwe. Nie ograniczam się do konkretnego rejonu. Jestem w stanie dotrzeć do dowolnego miejsca w Polsce a także na świecie. Jest wiele wspaniałych miejsc wartych uwiecznienia w naszym projekcie.

A fotografia?

Tak 😉 Gdy nie filmuję, lubię zajmować się fotografią. Posiadam stosowny sprzęt i chętnie realizuję też projekty fotograficzne. Zdarzyło mi się pracować jako fotograf na imprezach okolicznościowych, konferencjach i innych sesjach zdjęciowych. Portfolio możesz zobaczyć w zakładce Foto. Jeżeli potrzebujesz fotografa – pisz śmiało. Chętnie zajmę się Twoim projektem lub polecę kogoś stosownego.

Dlaczego miałbym/miałabym pracować z Tobą?

Ponieważ w każdy projekt wkładam pełne zaangażowanie i zależy mi w tym wszystkim na swobodnej i partnerskiej relacji. Przede wszystkim chcę jak najlepiej zrozumieć Twoją wizję i to, jaki efekt końcowy naszej realizacji chciałbyś/chciałabyś uzyskać. Ze wsparciem moich pomysłów i inspiracji dostarczę projekt, który satysfakcjonuje i wzbudza emocje. Bo według Lisa, nie ma nic gorszego niż film nijaki.

Czy wystawiasz faktury VAT?

Oczywiście. Posiadam zarejestrowaną działalność i mogę wystawiać faktury VAT.

Fox Noir? Czyli realizujesz tylko filmy noir?

Absolutnie nie! Fox Noir to po prostu Czarny Lis 😉

Nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie?

Skorzystaj z formularza kontaktowego i napisz do mnie.