Fox Noir Films

O mnie

Sprzęt + możliwości + proces

Czarny Lis

Nazywam się Patryk i robię to, co uwielbiam najbardziej – tworzę!
Od kiedy pamiętam, interesowałem się filmami oraz kulisami ich tworzenia. Najbardziej ceniłem te, które wzbudzały we mnie najsilniejsze emocje. Biorąc pod uwagę, że zawsze była ze mnie kreatywna dusza – postanowiłem zająć się tym na serio. I tak powstał Fox Noir. Marka, pod którą kompleksowo realizuję projekty filmowe i okazjonalnie fotograficzne. Praca jest moją pasją, dlatego każdy projekt robię z uśmiechem na ustach ; )

Sprzęt i możliwości

Poważnie traktuję swoją pracę, dlatego sprzęt jakim się posługuję musi być niezawodny.
Używam bezlusterkowców, którymi rejestruję obraz na najwyższym poziomie (4k/60fps, 1080p/180fps, kodeki 10-bit). Szczególną uwagę zwracam również na ruch kamery. Stabilizację ujęć zapewniają najbardziej aktualne systemy steadicam oraz gimbale od zaufanych firm. W mojej pracy wykorzystuję również drona DJI. W zależności od potrzeb oraz specyfikacji realizowanego projektu – oświetlam scenę.
Wychodzę z założenia, że jakość filmu to w 50% dźwięk, dlatego na wszelkich wydarzeniach zawsze staram się rejestrować go z różnych źródeł. Jakość audio jest dla mnie równie istotna co jakość obrazu, dlatego korzystam z różnych rozwiązań tj. mikrofony kierunkowe, stereo, krawatowe, shotguny, bezprzewodowe i nie tylko.
Jeżeli produkcja filmu wymaga podjęcia szczególnych narzędzi oraz zebrania ekipy, to jestem w stanie to zapewnić. Współpracuję z zaufanymi firmami, od których wypożyczam sprzęt na konkretne zlecenia. Posiadam również kontakty z zaprzyjaźnionymi osobami z branży.
4k

4k UHD

Najwyższa jakość obrazu:
4k do 60fps, Full HD, 10 bit

gimbal2

Stabilizacja

Gimbale + Steadicam

drone

Dron

Rejestracja obrazów dronem renomowanej firmy DJI

light

Oświetlenie

Oświetlanie sceny filmowymi lampami LED
(białe i RGB)

mic

Audio

Profesjonalne rejestrowanie dźwięku

speaker

Sound Design

Licencjonowany dostęp do obszernych baz utworów muzycznych i SFX

Proces

Każdy projekt zaczyna się w głowie. Jeżeli masz pomysł na produkcję, moim priorytetem jest jego zrozumienie. Wypada, żebyśmy się poznali; jaki masz gust, co lubisz, czego nie, jakie są Twoje inspiracje. To wszystko pomoże mi uchwycić i przedstawić to, co chcesz wyrazić. Jeśli nie masz jeszcze konkretnej wizji, wymyślimy ją razem!

Mając opracowany plan działania, zaczynamy filmować. Gotowy materiał poddaję profesjonalnej kolor korekcji oraz gradacji kolorów aby pokazać wszystko, co najlepsze i nadać mu “filmowy look”. Zmontowany materiał dostarczam w formie, która jest dla Ciebie najwygodniejsza.

Sprawdź krótki klip prezentujący próbkę możliwości:

Sprawdź krótki klip prezentujący próbkę możliwości:

Montaż

Kolor korekcja

Gradacja kolorów

fox

/fɒks/

(ang. "lis")

Symbolizuje spryt i umiejętność dostosowywania się do różnych warunków i sytuacji. Zazwyczaj pracuje w samotności. Chytry i łasy na momenty, które koniecznie chce uwiecznić swoją kamerą.

noir

/nwaʀ/

(fr. "czarny")

Czarny. Po prostu czarny. Unikalny, niespotykany, trochę może elegancki.
“Dobry film to taki, na którym widz troszkę się wzruszy, albo roześmieje, może nawet zapłacze w jakimś momencie
– a potem jak się skończy to nie będzie się tego wstydził.”
Krzysztof Kieślowski

Zaufali mi:

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Skorzystaj z formularza kontaktowego lub sprawdź najczęściej zadawane pytania (FAQ).